CITES Yönlendirme Toplantısı Yapıldı...

Eylül 20, 2013

BAŞLIK: Türkiye’de CITES Uygulamalarında Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi Altıncı Yönlendirme Komitesi Toplantısı Yapıldı:


Türkiye’de CITES Uygulamalarında Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” konulu Twinning (Eşleştirme) Projesi kapsamında; 21 Haziran 2013 tarihinde Bakanlığımız Söğütözü Binasında Altıncı Yönlendirme Komitesi Toplantısı yapılmıştır.

Bahse konu toplantının açılışı; Proje Lideri ve Genel Müdür Yardımcısı Sabri KİRİŞ tarafından yapıldıktan sonra, proje hakkında genel bilgi verilmiştir. İspanya Proje Lideri Mercedes LASSO LİCERAS yaptığı konuşmada; projenin genel durumu ve ilerlemesi ile ilgili memnuniyetini ifade etmiştir. Proje Koordinatörü Mercedes NUNEZ ROMAN tarafından altıncı üç aylık proje aktiviteleri hakkında bir sunum yapılmıştır. Bu kapsamda;CITES web sitesinin tasarımı, CITES veritabanı programının kurulması hakkında yapılan çalışmalar, Rize’de yapılan 5. Eğitim Semineri, Tür Tanımlama Kitaplarının hazırlanması ile ilgili aktiviteler konusunda genel bilgi verilmiştir.

Soru ve önerileri için diğer Kurum temsilcilerine söz verilmiş ve Proje Lideri Genel Müdür Yardımcısı Sabri KİRİŞ tarafından yapılan genel bir değerlendirmenin ardından, projede öngörülen ve planlanan bütün aktivitelerin eşzamanlı olarak gerçekleştirildiği belirtilerek toplantı kapatılmıştır.Toplantıya; İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Orman Genel Müdürlüğü ve AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından katılım sağlamıştır.