İspanya Çalışma Ziyareti ve İkinci Üç Aylık Proje Aktiviteleri...

Eylül 26, 2013

"Türkiye’de CITES Uygulamalarında Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi” konulu Twinning (Eşleştirme) Projesi kapsamında 01 Haziran 2012 tarihinde Bakanlığımız Söğütözü Binasında 22. Kat 2 No’lu Salonda Saat:10:00’da İkinci Yönlendirme Komitesi Toplantısı yapılmıştır. Bahse konu toplantıda; Türkiye Proje Lideri Genel Müdür Yardımcısı Sn. Sabri KİRİŞ tarafından açılış konuşması yapılmıştır. Daha sonra Proje Koordinatörü Mercedes NUNEZ ROMAN tarafından İspanya çalışma ziyareti ve ikinci üç aylık proje aktiviteleri hakkında bilgi verilmiştir.
Proje ilerleyişine ilişkin genel bilgilendirmenin ardından İkinci üç aylık raporun onaylanmasına geçilmiştir. Personel eğitim programındaki güncel durumun değerlendirilmesi yapıldıktan sonra diğer konular ele alınarak diğer Kurum temsilcilerine sıra ile söz verilmiş ve toplantı kapatılmıştır.
Toplantıya; İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı), Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, TÜBİTAK Başkanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından katılım sağlamıştır.